Tatranské vrcholy. Úvod, abecední seznam.

Seriál Tatranské vrcholy jsem začal psát v roce 2010. Původní záměr byl jednoduchý: Smysluplným způsobem si archivovat vrcholy Vysokých Tatier, na které se mi podařilo vystoupit. Po čase jsem doznal, že by byla škoda nechat si archiv jen pro sebe. Dosažené vrcholy jsem začal představovat veřejně.

Věc však nebyla tak jednoduchá, jak jsem si zpočátku představoval. Jedna věc je na vrchol vystoupit, druhá pak představit jej pomocí slov a fotografií. Právě fotografie jsou největším úskalím prezentace. Počasí a meteorologická situace zdaleka ne vždy umožní pořídit na vrcholu dobré fotografie. Mnohokrát jsem musel výstup opakovat, než se mi to podařilo. Původní seriál tak dospěl postupem času k verzi druhé. Zcela jistě je lepší než ta první. Podařilo se mi získat kvalitnější zdroje informací, podařilo se mi vyhotovit lepší fotografie. Tuto verzi považuji víceméně za konečnou. Přesto se nebudu bránit přidání dalších fotografií do jednotlivých částí, pokud budou lepší než původní. Na takový update vždy upozorním v komentáři.

Jediným kritériem publikace zůstává fakt, že jsem na vrchol skutečně vystoupil. Od všech ostatních kritérií (seskupení vrcholů v jedné lokalitě, časová souslednost) jsem časem upustil. Nebylo možné je dodržovat.

V seriálu neuvádím popis výstupových tras. Tím se zabývá specializovaná literatura, kterou nemám v úmyslu suplovat.

Věřím, že se najdou ti, které můj seriál osloví. Vděčný budu za připomínky, za případná doplnění a opravy.

********************************************************************************

Abecední seznam vrcholů

A

B

C

Č

D

E

F

G

H

CH

I

J

K

L

Ľ

M

N

O

P

R

S

Š

T

Ť

U

V

W

Z

Ž

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Tatranské vrcholy - seznam. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 komentářů: Tatranské vrcholy. Úvod, abecední seznam.

 1. pepa napsal:

  Dnešním dnem jsem dokončil update původní verze seriálu Tatranské vrcholy na verzi dvě. Odstranil jsem přebytečnosti, mezi rubriky vložil novou s odkazem na abecední seznam vrcholů. Tím jsem vyhověl mnoha žadatelům, kterým abecední seznam citelně chyběl.

 2. Anonym napsal:

  krásne snímky, nemáš niečo na doplnenie ? Batizovský, Kolový, Čierny, Soliská, Ostrý, Spišský, Veterný, Kotlový, Lavínový atď

 3. Anonym napsal:

  krásne zábery, držím palce k ďalším

 4. SV napsal:

  … naozaj úctyhodný zoznam!
  …….a bude sa ešte dopĺňať, ako ťa tak poznám! 😎

 5. Miro napsal:

  Vďaka za Čierny a Čierne 😆

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *