Jižní Čechy: Český Krumlov

Český Krumlov

Český Krumlov

Jižní Čechy. Z pohledu turistů bezedná studna, fenomenální stálice na turistickém nebi naší země.  Z pohledu mého kraj, kde jsem strávil pěkných pár let života. Kraj, který jsem prochodil křížem krážem (i nekrážem), kam se vždy rád vracím.

Po mnoha letech jsem do jižních Čech opět zavítal. V několika částech mé reportáže se pokusím sdělit, co jsem viděl a cítil… Začnu v nejhezčím jihočeském městě, v Českém Krumlově.

Město Český Krumlov je od roku 1992 zařazeno do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Zámek, historické centrum města, Vltava, týden by nestačil na prohlídku toho, co Český Krumlov nabízí. Popisovat historii města, všechny pamětihodnosti by však bylo nošením dříví do lesa. Zpracovali to jiní a zpracovali to dobře. Například zde (město), zde (zámek) a zde (mosty).

Chci říct, že v první části mé reportáže budu skoupý na slovo. Nabídnu „pouze“ fotogalerii s pohledy na zámek a na město. Rozepíšu se až v částech následujících…

Příspěvek byl publikován v rubrice Cesty. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

14 komentářů: Jižní Čechy: Český Krumlov

 1. SV napsal:

  že pouze! kusnem ťa! také pekne fotky si žiadne pouze nezaslúžia! 😉

 2. SV napsal:

  definuj turistický pohyb „nekrážem“ 🙄

 3. SV napsal:

  mesto, ktoré zaujalo aj samotné pepo 😎

 4. pepa napsal:

  Neodpustím si poznámku či spíše jeden negativní vjem.
  V šoku musí být japonští turisté (těch je v Krumlově nejvíc, ale nejen oni), kteří do města cestují vlakem z Českých Budějovic. Dosloužilé vagóny (jinde v republice se již nepoužívají) špinavé, neuvěřitelný humus. ČD by se měly hanbou propadnout…

 5. SV napsal:

  fotka 17 pôvabná – mám rada oblúčikofotky.
  fotka 27 welllmi zaujímavý pohľad.

 6. SV napsal:

  veľmi krásna je aj fotka 32 – hm, hotel Ruže vyzerá lákavo 😉

 7. buteo napsal:

  Hezká práce. Na některých dnešních tzv. vysokých školách by to dalo za bakalářku. No a kdybys roztáhl odstavce a větší písmena, na jedné v Plzni by to stačilo na mgr /čti magor/ a mohl bys usednout rovnou v PS jako předseda geografického výboru s vlastním řidičem a trvalým Aujdi.
  Vážně se těším na pokračování

 8. SV napsal:

  to yakože pepa za to dostane jednu peknú bakalárku, ano? 😉

 9. Jago napsal:

  Vskutku pěkné město, jen to tamní pivo by mohlo být lepší. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *